10.04.2006
Sdílení fotek na internetu, Google v Praze, nové ceny Telecomu
Jak sdílet na internetu fotografie? Přijde Google do Prahy? Český Telecom zlevnil i zdražil.

Jak sdílet na internetu fotografie?
Pořídili jste na dovolené, oslavě či výletu zajímavé fotografie? Chcete se o obrázky podělit s přáteli?
Digitální fotoaparáty odsunuly na vedlejší kolej mohutná papírová fotoalba, která nahradily počítače s rozmanitějšími možnostmi archivace a sdílení fotografií. Zatímco přenášení fotek na CD či jejich posílání e-mailovou poštou není příliš pohodlné, nejvyšší komfort nabízí web. Nevlastníte-li svou osobní stránku, využít můžete volně dostupná internetová fotoalba.

Jak online alba fungují? Zaregistrujete se na vybraném serveru, vytvoříte album a naplníte jej fotkami, které jste si před tím uložili na CD nebo pevném disku počítače. Obrázky můžete okomentovat, abyste uživatelům alba ulehčili orientaci. Ve finále už jen zbývá rozeslat přátelům adresu, kterou vaše sbírka fotek automaticky získá.

Fotografie v albu se uživatelům zobrazují jako malé náhledy, po kliknutí se zvětší. Pamatováno je i na případy, kdy si majitel alba nepřeje prezentovat soukromé fotky široké veřejnosti – fotoalbum lze v tomto případě uzamknout heslem a zpřístupnit ho jen vyvoleným.
Servery umožňující sdílení fotografií jsou většinou bezplatné. Liší se ovšem funkcemi a omezeními. Ta se týkají především nabídky poskytovaného prostoru. Například album.volny.cz slibuje 40 MB pro vaše album, zatímco kapacita Foto-album.cz je pětkrát vyšší. Maximální velikost jedné fotografie je zde stanovena na 1 MB.

Kam uložit fotografie?

  • Foto-album.cz – kapacita fotoalba je 200 MB, možnost uložení pod heslem
  • Album.volny.cz – prostor 40 MB pro digitální fotografie i filmy, nástroje pro úpravu obrázků 
  • Album.cz – třídění obrázků do alb, možnost výroby fotografií, fotoobchod
  • Rajce.net – uložení fotek pomocí programu, doména třetího řádu s neomezeným prostorem
  • Fotky.obrazki.cz – možnost vytvoření alba téměř bez omezení

Přijde Google do Prahy?
Čeští uživatelé internetu sice mohou největší světový vyhledávač internetových stránek Google bez problému využívat, své zastoupení ale americký kolos v České republice nemá. Podle některých náznaků by se mohla tato situace změnit.
Již od poloviny března hledá Google vhodné adepty pro práci v Praze. Zástupci Googlu už dříve na Google Analyst Day 2006 uvedli, že chtějí mít zastoupení ve všech zemích světa.
V hlavním městě by navíc nemuselo zůstat pouze u pobočky. Google totiž nově hledá také ředitele pro své centrum pro lokalizaci a vývoj služeb. Stejnou pozici Google vypsal kromě Prahy i pro Polsko či Singapur.
Nejúspěšnější služba Googlu, reklamní systém AdSense, se nejspíš zároveň dočká české verze.

Český Telecom zlevnil i zdražil
Český Telecom (ČTc) představil minulý týden změny v ceníku hlasových služeb pro domácnosti, které souvisejí s ukončením regulace od Českého telekomunikačního úřadu. ČTc například zavedl nový tarif pro neomezený počet hovorů v ceně paušálu Telefon Nonstop, sjednotil dálkové hovorné s místním a zlevnil volání z pevné linky na mobilní telefony v době špičky.
Ceny za internetový dial-up se vyrovnaly a staly se nezávislými na délce volání. Krátká volání (do deseti minut) zlevňují, další minuty naopak zdražují
K tarifu Telefon Mini si sice lze nově pořídit i ADSL, vzhledem ke zvýšení měsíčních paušálů (až o 22 %) ale v součtu vychází dráž, než dosavadní nejlevnější kombinace.


Texty byly napsány pro deník 24 hodin

Komentáře

Další možnost (olda - Mail - WWW - 20.11.2006, 00:23:40)
Další možnost je sdílení fotek na ukazto.com... je to na podobné bázi jako imageshack.us... taky to generuje náhledový odkazy a taky můžete obrázek zvětšit/zmenšit... navíc je možnost nastavení vlastního rozlišení a poměrně unikátní možnost oříznutí obrázků - stanovení oblasti pro ořiznutí pomocí javascriptu

www.ukazto.comPřidání komentáře...
Vaše jméno:


Váš e-mail:


URL vašich stránek:


Nadpis:


Text:


Vítejte
Blog podle témat
Články podle témat
Blog a články podle data
Vyhledávání
Bez předchozího písemného souhlasu autora je zakázána jakákoli další publikace, přetištění nebo distribuce jakéhokoli materiálu zveřejněného na www.ambroz.org.